Opublikowany w Motoryzacja

Trzy powody, dla których warto postawić na salon Mazda Gliwice

Zastanawiasz się nad kupnem nowego samochodu? Postaw na Mazdę. Te japońskie samochody podbijają rynek i co rusz zdobywają prestiżowe nagrody motoryzacyjne. Z czego wynika ich popularność i czym wyróżniają się na tle konkurencji?

Bezpieczeństwo na drodze

Mazdy to bardzo bezpieczne modele, które prowadzi się precyzyjnie. Podwozie zostało dopracowane w każdym najmniejszym calu. To sprawia, że samochód idealnie trzyma się nawierzchni i dobrze wchodzi w zakręty również przy dużych prędkościach. Sama konstrukcja tych topowych modeli jest bardzo stabilna. Wykonanie ze stali o podwyższonej trwałości sprawia, że auto stanowi skuteczną ochronę w razie kolizji. Warto podkreślić, że samochód jest wyposażony w technologie wspomagające bezpieczeństwo jak np. system wspomagania hamowania. To niezastąpiona pomoc w miejskich ruchu. Kiedy nasz pojazd znajduje się w zbyt bliskiej odległości od poprzedzającego, rozpoczyna się automatyczne hamowanie. Równie przydatny jest Driver Alert, wykrywający znużenie kierowcy. Kiedy ten będzie zbyt senny, załącza się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. To idealny moment, by zjechać na pobocze i zrobić sobie przerwę. Pomocny jest również system monitorowania ruchu poprzecznego, który ułatwia wykonywanie manewru cofania.

Atrakcyjny design

Mazdy to klasa sama w sobie. Ich projektanci inspirowali się japońską filozofia KODO, tłumaczoną jako Dusza Ruchu. Nawiązuje ona do żywotności i energii. Płynna linia nadwozia i opływowa sylwetka powstała na postawie obserwacji gepardów. Te dzikie zwierzęta były świetną inspiracją. Twórcom udało się osiągnąć niesamowity efekt. Trudno jest nie rzucić, choć na chwilę, wzrokiem na te japońskie samochody. Nic dziwnego, że salon Mazda Gliwice jest tak chętnie wybieranym miejsce przez kierowców. Sylwetka tych samochodów naprawdę robi wrażenie. Udało się przełamać konwencję. Projektanci udowodnili, że samochód może być równocześnie w pełni bezpieczny i zarazem świetnie się prezentować na drodze. Do tej pory solidne auta miały raczej toporną sylwetkę.

Wysoka wydajność

Oprócz tych wielu niewątpliwych zalet Mazdy są również bardzo ekonomiczne. Lekka karoseria i opływowe kształty pomagają zaoszczędzić na paliwie, ale to nie wszystko. Zastosowanie wysokowydajnych silników atmosferycznych najnowszej generacji sprawia, że samochód jest wyjątkowo oszczędny w eksploatacji. Na uwagę zasługuję również system i-stop, który polega na ty, że w trakcie dłuższego postoju silnik wyłącza się, a jego ponowny rozruch jest bardzo łagodny. To innowacyjne rozwiązanie zyskało uznanie wśród kierowców zwłaszcza w czasach, kiedy benzyna drożeje lawinowo. Jeśli ty też zastanawiasz się nad kupnem Mazdy, odwiedź salon Mazda Gliwice.

Dodaj komentarz