Opublikowany w Motoryzacja

Slow drive i wypożyczenie kampera to udane połączenie?

Idea slow life ma coraz to szersze grono zwolenników. Nic więc dziwnego, że powstają nowe gałęzie tej filozofii. Jedną z nich jest tak zwany slow drive. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy wypożyczenie kampera i slow driving to dobre połączenie.

Co to jest slow life?

Współczesne życie to ciągła gonitwa, w której każdy z nas chce być na pierwszym miejscu. Chęć zwycięstwa powoduje, że zapominamy o najważniejszych rzeczach. Na naszej liście priorytetów coraz to niższe miejsca zajmują takie wartości jak: rodzina, zdrowie, czy cieszenie się drobnostkami codziennego życia. Aby przeciwstawić się konsumpcjonizmowi powstała idea slow life. Czym jest ta filozofia? Ma ona za zadanie zwrócenie ludzi na odpowiednie tory i przypomnienie nam, co jest ważne w życiu. Wyznawcy tej filozofii zwracają uwagę na to, aby nie odkładać na drugi plan naszych bliskich, czy czynności, które pomogą nam zachować zdrowie. Obecnie slow life ma wiele gałęzi. Jest slow city, slow food, a teraz powstało slow drive.

Kamper a slow driving

Sednem idei slow drive jest czerpanie przyjemności z jazdy. Nasza podróż nie ma mieć żadnego konkretnego celu, który musi spełnić, czy nawet miejsca, do którego musimy się dostać. Po prostu wsiadamy w samochód i… jedziemy. Chodzi tutaj o wolność i pozbycie się ograniczeń codziennego życia. Podobny cel spełnia kamper. W momencie, w którym stawiamy na wypożyczenie kampera i wyruszamy w nim w podróż, możemy zapomnieć o grafiku dnia czy o spoglądaniu na zegarek. W tej formie podróży również chodzi o to, aby czerpać przyjemność z samego faktu jechania. Jest to także sposób na to, aby zwiedzić świat. Kamper idealnie sprawdza się zarówno na bardzo uczęszczanych drogach, jak i tych na których nie ma wielkiego ruchu. Dzięki temu można tym środkiem transportu zwiedzić cały świat. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kamperowiczów wyrusza w wycieczkę po kilku państwach, w szczególności, że większość z nich jest bardzo przyjaźnie nastawiona do nich. Jeśli zaś chodzi o slow drive to raczej uprawia się go na krótsze dystanse, choć przecież nikt nie powiedział, że nie można w taki sposób udać się na wakacje. Na pewno byłoby to niezapomniane zdarzenie. Jak widać wypożyczenie kampera i slow driving mogą stanowić idealne połączenie, ponieważ doskonale się uzupełniają i mają jeden główny cel, którym jest czerpanie przyjemności z jazdy.

Dodaj komentarz