Opublikowany w Motoryzacja

Przedstawiamy modne i bezpieczne kurtki motocyklowe

Marząc o jeździe na motocyklu nieodłącznie przed oczami pojawia się nam Obraz osoby ubranej od stóp do głów w skórę, z Kazkiem na głowie lub pod pachą i w ciężkich butach. Nie jest to przypadek, czy nic nieznacząca moda, to kwestia bezpieczeństwa.

Kilka parametrów

Dziś chcemy wspólnie z Wami przejrzeć kurtki motocyklowe pod kątem bezpieczeństwa, jakie oferują, wygody oraz ceny. Kilka cennych uwag może pomóc Wam w doborze najlepszej możliwej kurtki, w której będziecie mogli jeździć, gdzie tylko będziecie chcieli. Przede wszystkim rozważmy, czy chcemy kupować odzież używaną, czy nową. Jak i w przypadku innych ubrań, możemy mówić o zaletach i wadach jednej i drugiej. Ta pierwsza jest na pewno tańsza i to może być dla niektórych przeważającym argumentem. Jednak jakość tych ubrań na pewno jest gorsza. Trzeba koniecznie obejrzeć dokładnie całe ubranie, szczególnie zwracając uwagę na to, czy nie ma przetarć na łokciach oraz na ramionach. Jeśli zauważymy jakiekolwiek oznaki przetarć to może być znak, że już ktoś w tej kurtce miał jakąś stłuczkę lub wypadek. W takiej sytuacji odradzamy zakup, ponieważ jakość jest zdecydowanie niższa. Kurtki motocyklowe po wypadkach tracą często swoje właściwości. Kurtka nie może być również zbyt stara, bo wtedy także nie będzie nas w pełni chronić, materiał się niszczy utlenia i ogólnie jego jakość ulega znacznemu pogorszeniu. Może jednak zdecydujmy się na nowe ubranie, zamiast kurtki sprzed dwudziestu lat.

Nowa jakość

Nowe kurtki motocyklowe dają nam przede wszystkim gwarancję wysokiej jakości, możemy łatwo sprawdzić, z jakich dokładnie materiałów są wykonane i jakie właściwości posiadają. Czy są wodoodporne, czy dany materiał to skóra, czy też materiał syntetyczny? Skórzana kurtka to marzenie każdego motocyklisty. Nie jest ona tania, jednak doskonale się w niej prowadzi naszą maszynę, ponieważ przepuszcza powietrze, najczęściej jest wodoodporna i po prostu jest bardzo wygodna, ponieważ jest także elastyczna, dobrze dopasowuje się do naszego ciała. Taka nasza druga skóra. Będąc kobietą warto się rozejrzeć za ubraniem zaprojektowanym specjalnie dla kobiet. Kurtki motocyklowe kobiece są lepiej dopasowane do sylwetki, mają piękne wykończenia, kobieta w tego typu stroju będzie wyglądać zdecydowanie ładniej, niż w bezkształtnej męskiej kurtce. Można być jednocześnie bezpiecznym i pięknym, co udowadnia wiele pań jeżdżących na motorach.

Certyfikowana kurtka

Kupując wszelki sprzęt motocyklowy warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on certyfikaty. Każde ubranie powinno być odpowiednio wzmacniane w miejscach, które najbardziej narażone są na urazy,. Dlatego kurtki motocyklowe mają wzmocnienia na łokciach i na ramionach. Sprawdźmy numery certyfikatów i dojdźmy do tego, co dokładnie oznaczają. Możemy to zrobić na własną rękę, bądź po prostu zapytać sprzedawcy. Nie zapominaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najcenniejsze.

Dodaj komentarz