Opublikowany w Biznes, Kariera

Profesjonalne CV pomoże w znalezieniu wymarzonej posady

Tysiące wysłanych aplikacji i zero odzewu? Pewnie zastanawiasz się, gdzie popełniłeś błąd. Może się okazać, że twoje CV wymaga poprawki. Jest źle napisane, zawiera liczne błędy i nieścisłości. Tymczasem kilka drobnych poprawek wystarczy, by telefon zaczął dzwonić.

Jakie błędy najczęściej popełniamy w CV

Dokumenty aplikacyjne powinny być opracowane bardzo dokładnie. Nie może być mowy o żadnych błędach. Literówki, błędy interpunkcyjne mogą świadczyć o niedbałości i spowodować odrzucenie kandydata. Są jeszcze inne mniej oczywiste zaniedbania. Jednym z nich jest brak wyróżnienia ważnych informacji. Trzeba pamiętać, że rekruter bardzo pobieżnie czyta dokument. Zazwyczaj tylko skanuje go wzrokiem i zapamiętuje najważniejsze informacje. Stąd tak ważne jest, by rzeczy związane z danym stanowiskiem były widoczne już na pierwszy rzut oka. Można umieścić je w widocznym miejscu, wytłuścić. Profesjonalne CV powinno być też napisane językiem korzyści. Trzeba wzbudzić zainteresowanie w potencjalnym pracodawcy. Ważne jest także, by dokument był czytelny i przejrzysty. Nie można pozwolić, by osoba odpowiedzialna za rekrutację musiała się wczytywać i spędzać zbyt dużo czasu na studiowaniu dokumentu.

Zleć przygotowanie CV fachowcom

Dobrym pomysłem jest poszukanie firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w produkcji tego typu dokumentów. Skorzystanie z ich usług to inwestycja w swój rozwój. Wprawdzie trzeba będzie trochę wyłożyć, ale przynajmniej zyskamy pewność, że aplikacja będzie wyglądała jak trzeba. Grafik zadba o to, by była przejrzysta i miła dla oka, a copywriter opisze nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe językiem korzyści. Takie działania znacznie zwiększają powodzenie. Twoje profesjonalne CV wzbudza zaufanie, a rekrutrzy są w stanie przymknąć oko na niedociągnięcia w naszej karierze zawodowej, bo uznają, ze jesteśmy rzetelni i dokładni. To ważne, bo przez takie działania nasz telefon zacznie dzwonić i w końcu znajdziemy wymarzona posadę.

Dodaj komentarz