Opublikowany w Uncategorized

Plac zabaw – jakie są jego największe zalety?

Place zabaw cieszą się w Polsce bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej profesjonalnych miejsc do zabawy dla dzieci w różnym wieku. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są największe zalety placu zabaw i czy rzeczywiście warto wybrać się do niego ze swoim dzieckiem.
http://spil.pl/category/plac-zabaw/

Jakie korzyści?

Dzieci, które systematycznie odwiedzają place zabaw, nie tylko przebywają na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim mają wspaniałą okazję do spotkań z rówieśnikami. Plac zabaw sprawia dzieciom bardzo wiele radości i co najważniejsze zachęca do aktywności fizycznej, która jak powszechnie wiadomo jest niezbędna w procesie wzrostu oraz wzmocnienia mięśni i układu kostnego. Na placu zabaw dzieci uczą się współpracy i kreatywności. Umiejętność funkcjonowania w grupie jest bardzo ważna, zwłaszcza jak nasze dziecko jest jedynakiem. Na placu zabaw dzieci uczą się także kontrolować swoje ciało, ćwiczą koordynację i równowagę. Plac zabaw to zdecydowanie najlepszy sposób na pozytywne spożytkowanie dziecięcej energii.

Jakie urządzenia można spotkać na placu zabaw?

Jak łatwo się domyśleć urządzenia, które znajdują się na placu zabaw, nie znalazły się tam przypadkowo i każdy sprzęt ma spełniać określone funkcje. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największą popularnością cieszą się zwykłe piaskownice, które nie stwarzają żadnych ograniczeń wiekowych, dzięki czemu mogą bawić się w nich również starsze dzieci. Zabawa w piasku doskonale pobudza receptory w rękach. Stawianie babek z piasku rewelacyjnie doskonali precyzję i koordynację ruchów.

Plac zabaw to także drabinki i karuzele, które są doskonałym treningiem utrzymania równowagi. Rozkręcenie karuzeli bardzo często wymaga od dzieci zużycia odpowiedniej siły i panowania nad swoimi ruchami. Drabinki doskonale sprzyjają pracy obu półkul mózgowych. Dzieje się to za sprawą konieczności wykonywania naprzemiennych ruchów rąk i nóg. Drabinki rewelacyjnie nadają się do ćwiczenia siły, równowagi i koordynacji ruchów.

Zjeżdżalnie to z kolei najlepszy sposób nauki balansowania nad własnym ciałem. Pamiętać należy jednak o tym, że na większych zjeżdżalniach mniejsze dzieci wymagają asekuracji dorosłej osoby.

Dodaj komentarz