Opublikowany w Place zabaw

Plac zabaw budżet obywatelski – weź sprawę w swoje ręce!

Gdy tylko robi się ciepło i słońce wychodzi zza chmur, na dwór ze swoimi dziećmi wychodzą rodzice. Najczęściej odwiedzanymi miejscami przez dorosłych ze swoimi pociechami są place zabaw. Niestety, wciąż brakuje placów zabaw. Co można zrobić, by powstawało ich więcej?

Ulubione miejsce całej rodziny

Rodzice chętnie tam uczęszczają ze względu na to, że mogą odpocząć podczas, gdy ich dziecko świetnie się bawi. Mają oni czas wtedy na to, by poczytać gazetę, sprawdzić pocztę elektroniczną czy chociażby posiedzieć w spokoju. Takie miejsce jest też chętnie odwiedzane ze względu na to, że jest ono całkowicie darmowe, a atrakcji jest na nim co nie miara. Od wspinaczek, huśtawek, zjeżdżalni po drewniane domki i piaskownice, w których dzieci mogą się świetnie bawić. Niestety w mniejszych miejscowościach, miasteczkach i wioskach najczęściej brakuje takich atrakcji, a przecież tam także mieszkają dzieci!

Budżet obywatelski – projekt, który pozwala mieszkańcom decydować o budżecie miasta

W Polsce obywatele odprowadzają duże podatki i powinni sami decydować na co przeznaczają swoje ciężko zarobione pieniądze. Pary, które mają dzieci często nie stać na to, by zabierać dziecko w miejsca, gdzie trzeba zapłacić, by dziecko mogło się pobawić. Rząd powinien pomyśleć o tym, że taki plac zabaw budżet obywatelski powinien pokryć z pieniędzy rządowych. W każdej miejscowości, nawet najmniejszej powinno znaleźć się miejsce, w którym dziecko może się bawić, odpoczywać i się rozwijać. Obywatele często zastanawiają się dlaczego w Polsce jest tyle kościołów, banków, a politycy zarabiają tyle, że mogą sobie pozwolić na wszystko. Rodzina żyjąca za najniższą krajową musi wyliczać każdy grosz i żyć z miesiąca na miesiąc. Przykro patrzeć na to, że rodziców nie stać, by zapewnić dziecku choć raz na jakiś czas atrakcji, z której będzie się cieszyło. Dlatego plac zabaw budżet obywatelski to jest świetna inwestycja. Fakt, nie zarabia na siebie i nie przynosi zysków, ale przynosi uśmiech dzieci, których wcześniej jedyną rozrywką była gra w piłkę na podwórku bądź oglądanie telewizji. Place zabaw nie przynoszą zysków materialnych, ale też nie potrzebują wielu pieniędzy żeby się utrzymać jeśli są prawidłowo eksploatowane.

Dodaj komentarz