Opublikowany w Zdrowie

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Labioplastyka to coraz bardziej popularny zabieg z zakresu ginekologicznej chirurgii plastycznej. Ma on na celu znacznie zmniejszenie, nieregularnych, przerośniętych lub nieestetycznie wyglądających warg sromowych mniejszych u kobiet. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób decyduje się na ten zabieg.

Najpierw badania, później zabieg

Do prawidłowej diagnostyki, która ma na celu ocenę czy dany zabieg jest potrzebny lub możliwy do wykonania, należy przeprowadzić szereg badań diagnostycznych: morfologię krwi z rozmazem, USG jamy brzusznej oraz ocenę wyglądu pozostałych narządów płciowych takich jak: wargi sromowe większe i łechtaczka. Sam zabieg polega na nacięciu wcześniej wyznaczonego przez lekarza obszaru w którym znajduje się nadmiar skóry i tłuszczu, a następnie na usunięciu go, tym samym zmniejszając sam obszar warg sromowych. Sam zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, lecz na prośbę pacjentki można wykonać go także w znieczuleniu ogólnym przy asyście lekarza anestezjologa.

Ile trwa labioplastyka?

Labioplastyka trwa najczęściej około 45 minut, zdarza się jednak, że chirurg potrzebuje znacznie mniej lub więcej czasu, zależy to od stopnia trudności oraz innych szczegółów przeprowadzanej operacji jak, i od samej pacjentki. Okres rekonwalescencji wynosi około 2 do 3 tygodni od zakończonego zabiegu. Należy pamiętać, że ich prawidłowy wygląd to nie jedynie fanaberia estetyczna, odgrywają one bowiem bardzo istotne znaczenie w funkcjonowaniu organizmu kobiety. Są odpowiedzialne m.in. za utrzymanie prawidłowego nawilżenia okolic intymnych, stanowią naturalną barierę ochronną dla wirusów i bakterii, a także umożliwiają komfortowe odbywanie stosunków płciowych. Labioplastyka nie należy do najtańszych zabiegów plastycznych, jej koszt w zależności od kliniki i miasta w którym się na nią zdecydujemy waha się od 4 do nawet 8 tysięcy złotych. Jest to jednak bez wątpienia bezpieczny i godny polecania zabieg. Pamiętajmy o tym, że nie może wykonywać go żadna kosmetyczka czy inny specjalista z zakresu urody, musi być to profesjonalny chirurg plastyczny, tylko wtedy możemy mieć pewność, że nasz zabieg przebiegnie pomyślnie i w pełni bezpiecznie.

Dodaj komentarz