Opublikowany w Motoryzacja

Kampery na sprzedaż – na co zwrócić uwagę?

Zakup kampera to rozważania coraz większej ilości osób. Wygodny nocleg, łatwość przemieszczania się, niski koszt wyjazdu i możliwość zobaczenia i bycia w wielu miejscach podczas standardowej długości urlopu to olbrzymie zalety tego środka transportu. Tylko na co należy zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Wielkość kampera

Kampery na sprzedaż to coraz częstszy temat ogłoszeń internetowych. W sieci znajdziemy ogłoszenia zarówno kamperów małych, jak i naprawdę dużych. Warto zastanowić się nad zaletami i wadami różnych rozmiarów. Najważniejsze pytanie brzmi, czy mamy prawo jazdy kat. C. Jeżeli tak to wielkość będzie zależała jedynie od naszych upodobań i możliwości finansowych. Jeżeli jednak go nie posiadamy to albo musimy je zrobić albo skazani jesteśmy na kampery do 3,5 tony. Następne pytanie jest takie w ile osób planujemy podróżować i ile będziemy mieli pieniędzy na wyjazdy. Ilość osób jest o tyle ważna, że przy poszukiwaniach musimy zwracać uwagę na to ile mamy miejsc do spania. Co do finansów to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że większy kamper wiąże się z większymi opłatami za autostradę, czy prom oraz większe spalanie. Warto też zwrócić uwagę na to ile będziemy zabierać ze sobą bagażu, by przed podróżą nie okazało się, że waga bagażu jest zbyt duża, by kamper to udźwignął.

Sypialnia i część dzienna

Tu chodzi nie tylko o ilość osób ale również o ich możliwości fizyczne, czy wiek. Poza sprawdzeniem, czy wystawione kampery na sprzedaż mają taką ilość miejsc do spania ile potrzebujemy musimy się również zastanowić, czy każdemu będzie na takim miejscu wygodnie. Jest to o tyle istotne, że osoby nieco mniej sprawne mogą nie dać rady wejść na łóżko piętrowe. Jak już ilość i jakość miejsc do spania nam odpowiada musimy przejść do części dziennej. Tu poza odpowiednią ilością miejsc warto zwrócić uwagę na to, czy da się złożyć niektóre z nich żeby wygospodarować miejsce do przejścia.

Łazienka i kuchnia

To pomieszczenia, które muszą być funkcjonalne i posiadać odpowiednią ilość schowków. Przed obejrzeniem wystawionego na sprzedaż kampera naprawdę warto przemyśleć, na jak długo będziemy nim wyjeżdżać i co za tym idzie ile będziemy zabierać ze sobą rzeczy. Unikniemy wtedy problemu przy pakowaniu naszego pojazdu. W kuchni musimy też wiedzieć, czy będzie nam ona służyła do gotowania dwudaniowego obiadu codziennie, czy jedynie do podgrzania gotowych potraf, czy robienia kanapek. Jeżeli będziemy gotować tam regularnie obiady warto zwrócić uwagę, czy w kamperze zamontowany jest piekarnik. A jeżeli nastawiamy się na podgrzewanie gotowych posiłków warto sprawdzić, czy będziemy mieli gdzie postawić mikrofalę.

Dodaj komentarz