Opublikowany w sprzęt elektroniczny

Drukarka termiczna – czy warto ją kupić?

Drukarka termiczna – http://www.posiflex.com.pl/98,drukarka-termiczna-aura-pp-8800.html – to solidna alternatywa dla drukarek atramentowych czy też laserowych. Nie wykorzystuje ona do druku żadnego tonera ani atramentu. Mimo tego zasada jej funkcjonowania jest bardzo prosta – w jej wnętrzu zamontowana jest specjalna głowica termiczna, która wypala punkty na specjalnym papierze zaraz po dostarczeniu do urządzenia energii. Najczęściej ten rodzaj drukarki pozwala standardowo na drukowanie w kolorze czarnym, nie jest możliwy druk w kolorze, chociaż sporadycznie można znaleźć urządzenia drukujące w kolorze niebieskim oraz czerwonym. Drukarki tego typu występują także w wersji mobilnej, a wszystko dzięki temu, że urządzenia te mogą mieć naprawdę niewielkie rozmiary. Poręczne, wygodne, tanie, a jednocześnie praktyczne i funkcjonalne – dzięki wszystkim tym zaletom są szeroko wykorzystywane w różnych branżach.

Drukarka termiczna – dobre parametry i wysoka jakość wydruku

Niewątpliwą zaletą w przypadku tego rodzaju drukarki jest brak konieczności dokupywania tonerów czy tuszy – jest to więc drukarka tania w eksploatacji. Jedyne, co trzeba do takiej drukarki dokupić to papier, który bez trudu znajdziemy w sklepach, którego załadowanie do urządzenia nie powinno być problematyczne. Drukarka termiczna pozwala także na bardzo szybkie drukowanie nawet dużych ilości dokumentów, gdyż drukuje z szybkością 220 mm na sekundę. Z pewnością może nas zaskoczyć także jakość wydruku – możemy liczyć na wyraźny druk oraz ostre kontury, gdyż głowica drukarki jest wytrzymała i pozwala na taki wydruk wysokiej jakości, także i w przypadku niewielkich drukarek kioskowych.

Drukarka termiczna – jakie jest jej zastosowanie?

Tego rodzaju wysokiej klasy sprzęt z powodzeniem sprawdzi się do drukowania kuponów, bonów, zamówień, rachunków, faktur, a nawet kodów rabatowych. Drukarka termiczna niewielkich rozmiarów może być wykorzystywana do drukowania recept w aptece. Szeroki wybór drukarek termicznych różnej wielkości sprawia, że można dostosować je do swoich potrzeb i finalnie naprawdę opłaca się więc zakupić taki sprzęt do swojej firmy. Można wydrukować na niej także kody 2D oraz kody QR.

Dodaj komentarz