Opublikowany w Biznes

Czym jest system ERP?

Zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa nie jest łatwym zadaniem. Bardzo często brak oczekiwanych zysków wynika z nieprawidłowego zarządzania działalnością. Słaby obieg informacji sprawia, że pomyłki zdarzają się nie tylko na poziomie kadry pracowniczej, ale również zarządzającej. W ostatnich latach system ERP cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzięki niemu dane w przedsiębiorstwie przekazywane są szybko i bezproblemowo. Jak działa system zarządzania ERPhttp://positiveretail.pl/jak-dziala-system-zarzadzania-erp/?

Jak działa system zarządzania ERP?

System ERP działa w czasie rzeczywistym. Osoby podejmujące decyzje mogą mieć pewność, że wszystkie otrzymane informacje są aktualne. Wszystko to sprawia, że firma ma szansę stworzyć interaktywne środowisko. Należy podkreślić, że system ERP wspomaga nie tylko analizę danych. Wpływa on na wszystkie procesy biznesowe niezbędne dla danej działalności. Odpowiadając na pytanie, jak działa system zarządzania ERP, należy przede wszystkim podkreślić, że obejmuje on swoim zasięgiem niemal wszystkie obszary przedsiębiorstwa. Mowa tutaj o m.in. projektowaniu, produkcji, magazynowaniu, sprzedaży, księgowości, marketingu, relacji z klientami, serwisie, a także wiele więcej.

Jak funkcjonuje system ERP?

System ERP jest niezwykle prosty do wdrożenia. Ponadto każde przedsiębiorstwo może samodzielnie zdecydować o tym, na jakim obszarze będzie działał system. Składa się on z wielu różnych modułów, które przekładają się na funkcjonalność całego przedsięwzięcia. Do najpopularniejszych modułów należy m.in.

– POS (Profesjonalna Obsługa Klienta), czyli narzędzie wykorzystywane w procesie sprzedaży. Dzięki niemu można zwiększyć poziom świadczonych usług, a także poznać wszystkie oczekiwania klientów. Moduł pozwala na stworzenie bazy danych klientów, w której znajdują się nie tylko dane personalne, ale również szczegółowe informacje na temat przebytych transakcji. Sprzedawca, który ma dostęp do tego modułu może szybko naliczyć rabat, czy też zniżkę. Ponadto w systemie znajdują się wszystkie informacje na temat dostępności i cen produktów dostępnych w asortymencie, czy też obowiązujących promocji. Moduł umożliwia płatność dowolną metodą, co jest niezwykle komfortowe. Mowa tutaj o gotówce, karcie płatniczej, czy też prepaid.

– Shop Manager, to narzędzie wykorzystywane w sieciach sprzedażowych. Każdy sklep należący do tej sieci może być zarządzany z poziomu modułu. Wszystko dzieje się intuicyjnie i szybko. Upoważnione osoby mają bezproblemowy dostęp do zasobów magazynowych, danych analitycznych, czy też informacji na temat konkretnych produktów. Ponadto managerowie mogą lepiej i sprawniej kontrolować pracę personelu.

– Szeryf 24, to narzędzie pozwalające na stałą kontrolę operacji realizowanych na kasie, czy też komputerze. Dzięki temu modułowi błyskawicznie można wykryć operację, która wzbudza podejrzenia. Mowa tutaj o nadużyciach, które w widoczny sposób odbiegają od operacji przeprowadzonych w sposób prawidłowy. Najczęściej to narzędzie służy do kontrolowania operacji kasowych. Za jego pomocą można również rejestrować otwarcia szuflady, zwroty i korekty, czy też naliczane rabaty. Oczywiście to, jakie czynności będą logowane zależy wyłącznie od danego przedsiębiorstwa. Jest to ustalane na etapie wdrożenia systemu. Informacje zwrócone przez system będą więc w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Dodaj komentarz