Opublikowany w Motoryzacja

Czy warto inwestować w ubezpieczenia NNW Ruda Śląska?

Ubezpieczenia NNW samochodu nie są obowiązkowe, dlatego wielu kierowców świadomie z nich rezygnuje. Czy robią dobrze? Rozważmy za i przeciw. Co obejmuje NNW?

Czy warto płacić za NNW?

Ubezpieczenia NNW Ruda Śląska, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest obowiązkowe, toteż wielu kierowców z niego rezygnuje. Tymczasem taka polisa może być bardzo przydatna w przypadku kolizji, w której są poszkodowani. Koszty leczenie i rehabilitacji są bardzo drogie. Wielu osób na to nie stać. Co prawda wyjeżdżając w drogę nikt z góry nie zakłada najgorszego scenariusza, ale trzeba wziąć to pod uwagę tym bardziej, że do niebezpiecznych sytuacji może dojść nie z naszej winy. Zła pogoda, przemęczenie to tylko niektóre z czynników, które zwiększają prawdopodobieństwo wypadku lub kolizji. Jeśli w zdarzeniu drogowym zostaliśmy poszkodowani, możemy domagać się odszkodowania z polisy OC sprawcy. Gorzej sytuacja wygląda , jeśli to my spowodowaliśmy wypadek, wówczas nic nie przysługuje nam ani pasażerom, a trzeba pamiętać, że mogą się zdarzyć różne sytuacje i nie można z góry zakładać, że jesteśmy niezniszczalni. Może zatem warto trochę dopłacić, ale przynajmniej mieć zabezpieczenie. Nikt wprawdzie nie zakłada najgorszego, ale mogą się zdarzyć różne rzeczy. Włączając się w ruch musimy być świadomi zagrożeń.

NNW nie jest drogie

Jak się okazuje dopłata za ubezpieczenia NNW Ruda Śląska nie jest wcale taka spora. Tak naprawdę to z reguły kilkadziesiąt złotych więcej, a korzyści, jakie mogą z tego wyniknąć są nieporównywalnie duże. Tymczasem niektórzy świadomie rezygnują z takiego zabezpieczenia i wybierają tylko podstawowy pakiet OC, który jest obowiązkowy. Niestety, nie zapewnia nam optymalnej ochrony. Środki możemy dostać jedynie wtedy, kiedy uczestniczyliśmy w zdarzeniu drogowym w charakterze poszkodowanego. Sprawcy, poza mandatem, nie przysługuje dokładnie nic. Jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, czego nie można wykluczyć, sprawca nie otrzyma żadnych środków na rehabilitację. Będzie musiał radzić sobie we własnym zakresie, dlatego tak ważne jest, by wykupić dodatkowo pakiet NNW. To nie jest duży koszt, a bardzo pomaga w razie niebezpiecznych sytuacji. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, porównajmy oferty kilku firm ubezpieczeniowych. Ceny mogą być naprawdę rozbieżne i może się okazać, ze pełne ubezpieczanie nie jest takie drogie. Najlepiej skorzystać z usług brokerów, którzy w jednym miejscu mają kilka różnych ofert. W ten sposób łatwiej będzie cos dobrać.

Dodaj komentarz