Opublikowany w Gastronomia

Co to jest POS?

Jesteś właścicielem restauracji lub innego lokalu? A może po prostu pracujesz w branży gastronomicznej? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, co to jest POS.

Co to jest POS?

Gastronomia jest jedną z najbardziej rozwijających się branż. Nic w tym niezwykłego. W końcu wiele czynników wpłynęło na to, że Polacy coraz chętniej jedzą na mieście, a co za tym idzie popyt na lokale gastronomiczne znacznie wzrósł na przestrzeni ostatnich kilku lat. Z tego też powodu na rynku zaczęły się pojawiać różne udogodnienia, które są skierowane do właścicieli lokalów gastronomicznych. Jednym z nich jest system POS. Co to jest POS? To nic innego jak program, który służy do prowadzenia szybkiej sprzedaży, dzięki czemu zyski Twojego lokalu znacznie się poprawią. Warto tutaj zaznaczyć, że na rynku są dwa rodzaje systemów POS. Jedne umożliwiają Ci przeprowadzanie sprzedaży za pomocą ekranu dotykowego, a do drugich potrzebna jest już myszka. Zalecanym jednak rozwiązaniem przez ekspertów jest ekran dotykowy. Zdecydowanie mniej czasu zajmuje jego obsługa, a dzięki temu sprzedaż wzrasta i jest na wyższym poziomie.

Skutecznie zarządzaj swoją restauracją

Skoro odpowiedź na pytanie: co to jest POS, jej już znana, to warto zastanowić się teraz nad tym, jakie korzyści ten program ze sobą niesie. A lista jest dość długa. Przede wszystkim pomaga on wszystkim restauratorom skuteczniej zarządzać lokalem. Nie tylko mają oni wgląd do tego, jaka sprzedaż jest generowana, ale też mogą zobaczyć, który kelner najlepiej sobie radzi pod tym względem. Przy okazji mogą również rejestrować czas ich pracy. Jest to bardzo przydatna informacja, która dodatkowo pozwala minimalizować nadużycia pracowników. Niestety, tego typu sytuacje zdarzają się bardzo często wśród personelu, dlatego dobrze jest zaradzić problemowi zawczasu. Także praca wszystkich pracowników i działów się znacznie poprawia. Kelnerzy, dzięki bardzo dobrej komunikacji z kuchnią, która głównie odbywa się za pomocą programu POS, mogą skupić się bardziej na swojej pracy, czyli obsłudze gości. Dzięki temu, że nie muszą już tyle kursować pomiędzy salą, a kuchnią koncentrują się na swojej pracy i klientach, którzy są obecni. A w końcu wysoka obsługa ma ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach i w dużej mierze przekłada się ona na dobrą opinię.

Dodaj komentarz