Opublikowany w Gastronomia

Co to jest POS? Czy jest to dobre rozwiązanie dla sklepu?

Zastanawiasz się co to jest POS? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Przeczytaj go i poznaj, jak brzmi odpowiedź na to pytanie.

POS – co warto o nim wiedzieć?

Co to jest POS? Zależy kogo zapytam o odpowiedź. Bo znam osobę, która na to pytanie odpowie mi, że pos to plakat. Taka nazwa skrótowa w ich firmie. Pos-y rozwiesza się po całym sklepie. Tak, taką właśnie otrzymałbym odpowiedź. A tak naprawdę POS to zupełnie coś innego, aczkolwiek też jest powiązane z handlem. POS są to terminale, które instalowane są w punktach handlowych i ułatwiają one prace kasjerom oraz klientom. Klientom – ponieważ dzięki takim terminalom można za dany towar zapłacić kartą płatniczą. Obecnie obserwuje się zjawisko, kiedy takie terminale pojawiają się praktycznie wszędzie. Były sklepy, dyskonty, które opierały się stanowczo takim urządzeniom i przyjmowały tylko gotówkę. Ale trzeba powiedzieć, że bardzo na tym traciły, ponieważ społeczeństwo idzie do przodu razem z techniką i nauczyło się szeroko korzystać z kart płatniczych. Na początku były to młode osoby. Ale teraz nawet starsze osoby, które mówi się, że lubią tradycje bardzo często przy kasie wyciągają te popularne „plastiki” i w ten sposób załatwiają płatność. Oni, to znaczy emeryci, przekonali się do kart i bardzo dobrze na tym wyszli. Przynajmniej nie musimy się obawiać, że ktoś nam gotówkę ukradnie z kieszeni. A tak to przynajmniej kartę głęboko schowamy i będzie ona z nami bezpieczna.

Wygodne rozwiązanie dla każdego klienta

W każdym razie nawet punkty handlowe, które tak długo opierały się terminalom, obecnie także wprowadziły je do użytku. Za co są im bardzo wdzięczni klienci. Ile razy to człowiek chciał iść na zakupy ale nie mógł znaleźć po drodze bankomatu i koniec końców z zakupów zrezygnował. Bo gotówki nie miał a daleko do bankomatu nie chciało mu się iść. Taka jest prawda, że terminale pos to zbawienie dla wielu osób. A kasjerzy dzięki temu bardzo często nie muszą się martwić o brak drobnych. Wystarczy tylko kartę przesunąć przez terminala i po sprawie. Klient zapłacił za zakupy czy usługi i poszedł. A my mamy kasetkę pełną i tylko nam przybył wycinek od zapłaty do kasety. Prawda, że jest to duże ułatwienie dla wszystkich? A dodatkowo jest to intratna inwestycja, dlatego też każdy właściciel sklepu powinien wiedzieć: co to jest POS.

Dodaj komentarz